خرید بیمه شخص ثالث و بدنه

درخواست بیمه مسئولیت
ثبت نام بیمه مسئولیت
سپتامبر 14, 2019
بیمه عمر
خرید بیمه عمر
سپتامبر 16, 2019

خرید بیمه شخص ثالث و بدنه

خرید بیمه شخص ثالث و بدنه

خرید بیمه شخص ثالث و بدنه

خرید بیمه شخص ثالث و بدنه توسط کارگزار رسمی بیمه مرکزی بدون واسطه ، برای خرید بیمه شخص ثالث و همچنین ثبت نام به صفحه مربوط مراجعه فرمایید ، بعد از تکمیل فرم کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت و با ارائه بهترین پیشنهاد خرید بیمه رو انجام خواهید داد. برای ثبت نام و خرید کلیک کنید .

بیمه اتومبیل در ایران

بیمه‌های اتومبیل در ایران، به سه گروه تقسیم می‌شود:

  • بیمه شخص ثالث: جبران خسارت وارده به اشخاص ثالث، شامل خسارت‌های مالی و خسارت‌های جانی.
  • بیمه حوادث سرنشین: جبران خسارت وارده به سرنشینان اتومبیل مورد بیمه.
  • بیمه بدنه اتومبیل: جبران خسارات وارد به اتومبیل مورد بیمه.

خرید بیمه شخص ثالث و بدنه

بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث همانگونه که از نام آن مشخص می‌گردد، خسارت‌های وارد به اشخاص ثالث را پوشش می‌دهد و چون با عنوان اتومبیل مطرح می‌شود، خسارت‌هایی که رانندگان اتومبیل به افراد ثالث و اموال آن‌ها وارد می‌نمایند، بیمه مسئولیت مدنی در قبال اشخاص ثالث وسائل نقلیه موتوری زمینی می نامند.

شخص ثالث به کلیه افراد حادثه دیده به جز راننده مسبب حادثه اطلاق می شود. طبق ماده ۱ قانون شخص ثالث همه کسانی که اقدام به رانندگی میکنتد ملزم به خرید بیمه شخص ثالث می‌باشند. در این نوع بیمه نامه ۲ نوع خسارت جبران می‌شود؛ خسارت‌های وارد به اموال افراد ثالث که خسارت مالی نامیده می‌شود و خسارت‌های وارد به جان افراد ثالث که خسارت جانی یا بدنی نامیده می‌ باشد و شامل فوت ، نقص عضو و هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه با مورد بیمه می‌باشد.

بیمه حوادث سرنشین

سرنشین شخصی است که در زمان حادثه داخل اتومبیل بیمه شده باشد، اعم از اینکه اتومبیل در حال حرکت باشد یا در حال توقف . سرنشین وسیله نقلیه به معنی عام شامل راننده، کمک راننده و مسافر وسیله نقلیه است.

این بیمه نامه به عنوان پوشش تکمیلی همراه بیمه نامه‌های شخص ثالث و مازاد ارائه می‌شود و به موجب آن ، راننده و آن دسته از سرنشینان وسیله نقلیه بیمه شده که شخص ثالث محسوب نمی‌شوند و در اثر حوادث رانندگی مصدوم می‌شوند، می‌توانند از پوشش مذکور استفاده کنند.

براساس این بیمه نامه هزینه‌های پزشکی، غرامت فوت و نقص عضو سرنشینان وسیله نقلیه مشمول بیمه، تا سقف مشخص شده در بیمه نامه، در اثر حوادث قابل جبران است. همچنین چنانچه راننده وسیله نقلیه بیمه شده دراثر حادثه رانندگی محکوم به پرداخت دیه سرنشینان اتومبیل خود شود، ولی دیه متعلقه ایشان بیش از سقف تعهدات بیمه نامه شخص ثالث باشد، مابه التفاوت آن با رعایت سقف و شرایط مربوطه از محل پوشش حوادث سرنشین جبران می‌شود.

بیمه بدنه اتومبیل

بیمه بدنه اتومبیل جبران‌کننده خسارات ناشی از حوادثی است که برای اتومبیل مورد بیمه اتفاق می‌افتد و بطور معمول و در بیمه نامه‌های عادی شامل شش خطر زیر می باشد :

  1. واژگونی
  2.   صاعقه
  3. انفجار
  4. تصادف
  5. آتش‌سوزی
  6. سرقت

بیمه های طرف قرار داد کارگزاری بیمه مرکزی

بیمه آسیا – بیمه کوثر -بیمه پارسیان – بیمه پاسارگاد -بیمه سینا – بیمه دانا – بیمه رازی – بیمه ما – بیمه البرز – بیمه ملت – بیمه نوین – بیمه سامان – بیمه کارافرین – بیمه تجارت نو – بیمه آرمان – بیمه تعاون – بیمه دی – بیمه معلم – بیمه ایران – بیمه آسماری و …

دیدگاهتان را بنویسید