بیمه مسئولیت نصب و نگهداری آسانسور

بیمه مسئولیت مدیران مجموعه ورزشی
بیمه مسئولیت مدیران مجموعه ورزشی
اکتبر 12, 2019
خرید بیمه مسئولیت کودکستان و مهد کودک
بیمه مسئولیت مدیران و مربیان مهد کودک
اکتبر 14, 2019

بیمه مسئولیت نصب و نگهداری آسانسور

بیمه مسئولیت نصب و نگهداری آسانسور

بیمه مسئولیت نصب و نگهداری آسانسور

آسانسورها بر اساس نوع کاربری به سه دسته تقسیم بندی میشوند:

  • آسانسورهای نفر بر
  • آسانسور های باربر
  • آسانسور های نفربر- باربر

آسانسورهای نفربر

این آسانسورهای مخصوص حمل افرادهستند و معمولا”درمجتمع های مسکونی، تجاری، اداری دارای کاربرد هستند و ملاک محاسبه حق بیمه نیز بر اساس ظرفیت هر آسانسور و تعداد طبقات محاسبه می شود. بدیهی است بیمه گذاران باید آگاه باشند که خسارت مالی در این نوع آسانسورها قابل پرداخت نیست، بنابراین حتما باید در نحوه استفاده از این آسانسور ها دقت لازم را به عمل آورند. مهم ترین اقدام سرویس دوره ای و معمولاً به صورت ماهانه توسط شرکت های تعمیرکننده می باشد که رعایت آن الزامی و مورد توجه بیمه گر خواهد بود. همچنین بیمه گذاران در زمان تکمیل پرسشنامه نوع آسانسور و ظرفیت آن را به دقت ذکر نمایند و محل نصب آسانسور و تعداد طبقات و ذکر کلیه مشخصات آسانسور بسیار مهم است .

آسانسورهای باربر

بیمه گران به ندرت بیمه نامه برای اسانسورهای باربر صادر می کنند. در این نوع بیمه نامه ها فقط خسارت مالی پرداخت می شود و خسارت جانی قابل پرداخت نمی باشد. ملاک محاسبه سقف تعهدات مالی درخواستی بیمه گذار است . البته بیمه گر در زمان پرداخت خسارت احتمالی پارامترهایی چون تناژ و میزان قدرت حمل آسانسور را نیز مدنظر قرار میدهد، بدیهی است در صورت اختلاف در هر یک از پارامترهای ذکر شده که موجب شود بیمه گر در محاسبه حق بیمه دچار اشتباه گردیده و اطلاعات واقعی را دریافت ننموده باشد می تواند در زمان پرداخت خسارت تاثیرگذار بوده و موجب اعمال قاعده نسبی گردد.

آسانسور های نفربر ، باربر

در این نوع آسانسورها ابتدا خسارت بار یا به عبارتی خسارت های مالی قابل جبران است و لیکن بدلیل آنکه بنا بر ویژگی خاص نوععالیتف بیمه گذار ایجاب نماید که حتماً در کنار بار آسانسور شخصی نیز حضور داشته باشد مانند آسانسورهای باری بیمارستانها یا مراکز صنعتی و یا برخی برجهای مسکونی یا برخی پارکینگها، پوشش های خسارتهای جانی و هزینه های پزشکی نیز تحت پوشش قرار خواهد گرفت.

جهت خرید بیمه مسئولیت آسانسور کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید